Kalida Wildcat Invitational
October 02, 2021
Results by: DRS Timing, LLC. DRS Timing, LLC.
Overall Finish List - Boys
Open HS Boys
Qualifying - Teams: 5 Individuals: 7
O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade Qualifier
1 1 152 Isaac Macke Ottawa-Glandorf 18:16.1 5:53/M 10 TM
2 2 118 Maddox Norton Lincolnview 18:24.4 5:55/M 10 TM
3 3 146 Jordan Croy Ottawa-Glandorf 18:28.1 5:57/M 10 TM
4 4 125 John Welker Lincolnview 18:30.9 5:58/M 9 TM
5 5 116 Trace Klausing Lincolnview 18:38.6 6:00/M 9 TM
6 6 105 Kohen Cox Lincolnview 18:44.4 6:02/M 11 TM
7 7 27 Elijah Schumacher Archbold 18:57.8 6:06/M 12 TM
8 8 115 Connor Johnson Lincolnview 19:31.0 6:17/M 12 TM
9 9 122 Ethan Scaggs Lincolnview 19:33.8 6:18/M 10 TM
10 10 108 Trey Evans Lincolnview 19:35.1 6:18/M 11 TM
11 (> 7) 113 Kaden Hohman Lincolnview 19:46.4 6:22/M 10 TM
12 (> 7) 126 Alex Wyatt Lincolnview 19:58.7 6:26/M 12 TM
13 11 17 Asa Hudson Archbold 20:06.7 6:28/M 10 TM
14 (> 7) 119 Elijah Peterson Lincolnview 20:18.0 6:32/M 12 TM
15 12 151 Brad Maag Ottawa-Glandorf 20:34.0 6:37/M 11 TM
16 13 22 Aaron Miller Archbold 20:41.6 6:40/M 10 TM
17 14 176 Collin Ridgway St. Marys Memorial 20:44.8 6:41/M 9 TM
18 15 23 Isaac Perez Archbold 20:46.4 6:41/M 9 TM
19 (> 7) 107 Kaleb Denman Lincolnview 20:49.9 6:42/M 9 TM
20 16 150 Sam Langhals Ottawa-Glandorf 20:51.6 6:43/M 10 TM
21 17 45 Damien Mouk Bath 21:01.1 6:46/M 12 TM
22 18 174 Kayne Kaiser St. Marys Memorial 21:07.4 6:48/M 10 TM
23 19 145 Ashton Burwell Ottawa-Glandorf 21:08.6 6:48/M 12 TM
24 20 18 Rhett Hudson Archbold 21:20.2 6:52/M 12 TM
25 21 33 Brad Voll Archbold 21:21.0 6:52/M 10 TM
26 (< 5) 73 Daniel Jenkins Elida 21:21.0 6:52/M 10 IND
27 22 179 Kasey Tipton St. Marys Memorial 21:23.9 6:53/M 10 TM
28 23 147 Collin Flueckiger Ottawa-Glandorf 21:29.1 6:55/M 11 TM
29 (> 7) 123 Steven Smith Lincolnview 21:31.7 6:56/M 10 TM
30 24 155 Matthew Recker Ottawa-Glandorf 21:55.5 7:03/M 11 TM
31 (> 7) 156 Sam Schomaecker Ottawa-Glandorf 21:57.3 7:04/M 9 TM
32 (> 7) 149 Austin Koch Ottawa-Glandorf 21:58.6 7:04/M 9 TM
33 25 173 Jacob Kaiser St. Marys Memorial 22:04.5 7:06/M 9 TM
34 26 37 Lucas Bell Bath 22:05.2 7:07/M 11 TM
35 (> 7) 104 Tennesy Coil Lincolnview 22:18.3 7:11/M 9 TM
36 (< 5) 89 Jack Rumschlag Liberty-Benton 22:20.1 7:11/M 10 IND
37 (> 7) 109 Keagan Farris Lincolnview 22:20.8 7:12/M 11 TM
38 27 177 Brian Speckman St. Marys Memorial 22:52.6 7:22/M 10 TM
39 28 34 Gavin Walker Archbold 22:58.8 7:24/M 10 TM
40 (> 7) 106 Trevor Davis Lincolnview 23:48.6 7:40/M 10 TM
41 29 44 Taylor McCoy Bath 23:50.5 7:40/M 9 TM
42 (> 7) 12 Jackson Beck Archbold 23:51.5 7:41/M 11 TM
43 (> 7) 35 Kenny Walker Archbold 23:59.7 7:43/M 12 TM
44 30 50 Reid Siefker Bath 24:04.2 7:45/M 12 TM
45 (> 7) 117 Parker McKenzie Lincolnview 24:11.1 7:47/M 11 TM
46 31 46 Sam Poe Bath 24:32.6 7:54/M 12 TM
47 (> 7) 103 Braxton Coil Lincolnview 24:33.7 7:54/M 11 TM
48 (< 5) 75 Cody Scannell Elida 25:13.2 8:07/M 10 IND
49 32 172 Luke Hertenstein St. Marys Memorial 25:35.1 8:14/M 9 TM
50 (< 5) 189 Veer Mehta Van Buren 27:34.6 8:53/M 9 IND
51 33 39 Travis Ebbeskotte Bath 34:29.2 11:06/M 12 TM